1 Mart 2012 Perşembe

Engelliler Konu Öykü Yarışması


Engelliler.gen.tr ve Haber-Engelliler.Gen.Tr sitesi işbirliği ile Ankara Yenimahalle Belediyesi sponsorluğunda ‘Engelliler konulu öykü’ yarışması düzenlenmiştir. Gelenekselleştireceğimiz ve ilkini düzenliyor olduğumuz yarışmanın amacı, koşulları, ödülleri ve yarışma takvimi aşağıda yazıldığı şekilde olacaktır.
Amacı:
Edebiyat dünyasına “engelliler’ ile ilgili öyküler kazandırmak ve farklı olmakla ilgili söylenilmek istenenleri edebiyat aracılığıyla okurla paylaşarak olabildiğince toplumun her katmanına ulaşıp farkındalık yaratmak.
Katılım Şartları:
1: Yarışmaya seçici kurul üyeleri ile Engelliler.Gen.Tr yöneticileri hariç, amatör veya profesyonel herkes katılabilir. Kişi sadece bir eserle yarışmaya katılabilir. Öykülerin hiçbiri geri verilmeyecektir.
2: Yarışmaya katılacak öykülerin içeriğinde “engelliler” konu edilecek ve öykü buna göre şekil alacaktır. Öyküler kurgu olabileceği gibi, edebiyat kurallarına uygun biçimde gerçek hayattan esinlenmiş uyarlamalar da olabilir. Ancak gerçek hayattaki kişi, kurum ve kuruluşlar; öykü içerisinde apaçık ve tanınabilir halde yer alamaz.
3: Yarışmaya katılacak öykülerin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir. Kısmen ya da tamamen alıntı kopya edildiği tespit edilen eserler yarışmadan elenir.
4: Başvurular internet üzerinden yapılacaktır. Eser sahibi eserini; en az 2 sayfa A4 Word dokümanı uzunluğunda, Times New Roman stil, 12 punto ile tek satır aralığıyla ve alt-üst paragraf boşluğu vermeden, satır başı kullanarak oluşturacaktır. Yapıtlar yarisma@engelliler.gen.tr adresine elektronik posta yoluyla iletilecektir. Gönderilen eserlere ek olarak, öykü bitiminden sonraki ilk boş sayfaya eser sahibinin adı soyadı, açık adresi, e-mail adresi ve telefon numarası ile kısa özgeçmişlerini belirtmelidirler. Bu bilgilere sahip olmayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
5: Yarışmaya katılan tüm yazarlar, eserlerinin her türlü yayın hakkını, Engelliler.Gen.Tr’ye ve Haber-Engelliler.Gen.Tr’ye vermiş olup bu web sitelerinde eser sahibinin izni olmadan yayınlanmasını, adı geçen web sitelerinin izin verdiği firma ve kuruluşlar tarafından gerçek ortamda yayınlanabilmesini özel bir şartnameye gerek olmadan kabul etmiş sayılırlar.
6: Yarışmaya katılacak eserlerde, yazım hatalarının olmaması gerekmektedir.
7: Yarışma süresi sonunda, değerlendirmeyi oluşturacak yeterli başvuru gerçekleşmediği takdirde yarışma iptal edilecektir.
8: Yarışmaya katılan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.
Ödüller:
Değerlendirme sonucunda, Birincilik, İkincilik, Üçüncülük ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere toplam dört ödül verilecektir.
Birincilik Ödülü: 900 TL (Dokuz Yüz TL)
İkincilik Ödülü: 500 TL (Beş Yüz TL)
Üçüncülük Ödülü: 400 TL (Dört Yüz TL)
Jüri Özel Ödülü: 200 TL (İki Yüz TL)

Yarışma Takvimi:
İlk Başvurular: 1 Mart 2012 – 00:00
Son Başvuru: 1 Haziran 2012 – 23:59

Yarışmada Dereceye Giren Eserlerin İlanı:
Yarışmaya katılan tüm eserler, 02 – 20 Haziran 2012 Tarihleri arasında, Engelliler.Gen.Tr ve Haber-Engelliler.Gen.Tr sitelerinde duyurulacaktır. Seçici Kurul değerlendirmelerini aynı tarihler (02-20 Haziran 2012) arasında yapacaktır. Kazanan eserler 21-22 Haziran 2012 tarihinde adı geçen sitelerde ilan edilecektir. Dereceye giren eserlerin duyurulmasını takip eden ilk hafta içinde ödüller eser sahiplerine takdim edilecektir.
Yarışma Jürisi:
Satı İlen – Yazar
Mustafa Oğuz MUCURLUOĞLU – Yazar
Rahmi Vidinlioğlu – Yazar
Şenol Balaban – Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı / Ankara Yenimahalle Belediyesi Engelliler Spor Kulübü Başkanı
Halil Yılmaz – Engelliler.Gen.Tr Site Yöneticisi / Haber-Engelliler.Gen.Tr sitesi Genel Yayın Yönetmeni
İskender Durgun – Engelliler.Gen.Tr Kategori Yöneticisi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder